На "ремонті" НСК "Олімпійський" відмивають гроші?

Головній спортивній арені країни лише шість років, але їй, виявляється, потрібен... капітальний ремонт

У травні 2018-го року київський НСК "Олімпійський" стане головним стадіоном континету. Тут відбудеться фінал футбольної Ліги чемпіонів.

До такої важливої події столичний стадіон вирішили, так би мовити, причепурити. Бажання, звісно, похвальне, якби не одне але. На реконструкцію "Олімпійського" з держбюджету виділено 102 мільйони 855 тисяч 532 гривні! Тобто для проведення одного футбольного матчу держава повинна витратити з бюджету понад 100 мільйонів!

Такі витрати ще можна було б зрозуміти, якби цей матч вирішили провести на стадіоні у, приміром, Жмеринці, де арена не готова. Але матч відбудеться на новозбудованому стадіоні, який п"ять років тому приймав матчі фінальної частини чемпіонату Європи включно з фіналом. Тобто стадіон, який приймав фінал Євро-2012, виявляється не може прийняти фінал ЛЧ-2018.

Невже змінились технічні вимоги УЕФА щодо арен? Ні! Все те саме. Тоді виникає логічне запитання: як за шість років можна було "вбити" стадіон аж на 100 мільйонів? Зрештою, про "вбити" мова, судячи з усього не йде. Ця арена спрокійно приймає матчі під егідою УЕФА (єврокубки) та ФІФА (матчі збірних) і жодних нарікань від цих структур не надходить.

Ось цій роздягальні для футболістів за документами теж потрібен капітальний ремонт

Тобто, щоб було зрозуміло, у нинішньому стані стадіон спокійно може прийняти цей матч Ліги чемпіонів. Але в нього вирішили "вбухати" 103 мільйони. Для чого?

Щоб зрозуміти, що саме хочуть відремонтувати на "Олімпійському", ми заглянули у "Додаток 7" тендерної документації. Згідно цього документу лише в самій чаші стадіону слід зробити 577 найменувань робіт. Не кажучи вже про прилеглу територію. Виявляється, арені потрібен капітальний(!) ремонт навісу над трибунами, необхідна антикорозійна обробка і фарбування усіх металевих конструкцій, які підтримують навіс. Чому вони проіржавіли за шість років - це запитання до попереднього виконавця робіт на стадіоні. Але платити за це будемо ми з вами.

Так само не зрозуміло, як за шість років стала непридатною до використання плівка і мембрана з куполів стадіону, для чого слід міняти болтові кріплення навісу?.. Ви коли небудь бачили, щоб дах на будинку вимагав повної реконструкції після шести років експлуатації?
                                                    
Далі. Капітальний ремонт потрібен практично усім підтрибунним приміщенням. Коридори, роздягальні, душові, прес-центр, сходові клітки, розминочний зал, зал очікування гравців, туалети, ВІП-парковка... Всюди, згідно документу, слід зняти гіпсокартонне покриття, встановити нове, пофарбувати його... Кожен, хто стикався з ремонтом знає, що гіпсокартонна стеля не може знищитись за шість років. Для чого її міняти? Представникам УЕФА не сподобався колір?

Далі більше. Виявляється, капремонт потрібен і президентській ложі, і віп-ложі, і парковці, де ставлять свої авта ВІПи. Ну невже президенти (свого часу Янукович, а тепер Порошенко) влаштовували у своїх кімнатах на стадіоні, де вони були лічені
рази, погроми? Проте, там слід відремонтувати 10 дверних коробок з повною заміною дверних полотен. Такий самий ремонт слід провести у всіх ВІП-ложах стадіону. У ВІП-фойє взагалі слід здерти всю штукатурку і накласти нову - декоративну і високоякісну.

На "Олімпійському" слід відремонтувати і таке загадкове приміщення

Довкола арени, згідно документу, слід місцями поміняти асфальт,  покласти гранітні плити і так далі...

Невже стадіон, у повну реконструкцію якого в період з 2008 по 2011 роки вклали з держбюджету 4 мільярди 600 мільйонів гривень (на той час 575 мільйонів доларів) і який отримав від УЕФА категорію "Еліт", через шість років після здачі в експлуатацію, знову потребує ремонтів. При чому капітальних. Стадіон не використовується кожен день. І навіть кожен тиждень на ньому немає матчів. Так, він вимагає коштів на утримання, на енергоносії, на зарплату працівників... Але капітальний ремонт?

Відповідь на весь масив запитань може бути одна - комусь дуже кортить “освоїти” 100-мільйонний бюджет на виконання робіт, необхідність виконання яких є щонайменше сумнівною, або взагалі повинна виконуватися фірмою, яка їх виконувала шість років тому в рамках гарантійних зобов’язань.

Справа в тому, що відповідно до чинного законодавства на будівельні роботи встановлюється мінімальний гарантійний строк тривалістю 10 років! Чому ж державне підприємство, яке експлуатує “Олімпійський” не звертається до фірми-забудовника з вимогою про усунення дефектів будівництва в рамках гарантійних зобов’язань. І назви цих компаній відомі всім: Холдингова компанія "Київміськбуд", ТОВ «Завод Майстер-Профі Україна», ТОВ "АК Інжинірінг".

Пояснення цьому може бути лише одне - в такому разі гроші буде витрачати не держава, а забудовник, який неякісно будував стадіон шість років тому, а на цьому чиновники з Міністерства молоді і спорту звісно не зароблять.

Не дивно, що тендер, який проводився для обрання фірми-підрядника, для проведення реконструкції нагадував радше фарс, аніж конкурентну боротьбу.

Насамперед, саму закупівлю проводить підприємство, яке не має жодного відношення до арени “Олімпійський”, який перебуває на балансі державного підприємства, з такою ж назвою. Очевидно, що саме це підриємство мало би замовляти і оплачувати ремонт об’єкту, яким воно володіє. Але, в міністерстві молоді і спорту розпорядилися інакше — вирішили, що розпорядником коштів на
реконструкцію стане інше державне підприємство “Олімпійський навчально-спортивний центр “Конча-заспа”, яке пов’язане з реконструйовуваним об’єктом хіба що слово ”олімпійський” у назві.

Але це не єдине порушення, в процесі цієї державної закупівлі. До участі у тендері було допущено аж два підприємства: перше з них ТзОВ "Торгівельний Дім "Універсал Трейд" та ТзОВ “Ягуар”. Перше, що насторожило це те, що пропозиції цих компаній відрізнялися між собою символічною сумою у розмірі 60,5 тис.
гривень.

Одна з фірм учасників - “Універсал Трейд”, яка запропонувала вищу ціну, взагалі займається оптовою торгівлею, та немає ліцензії на право здійснення будівельних робіт. У її штаті аж три працівники, серед яких жодного будівельника. З такими документами її взагалі не мали би допустити до такого тендеру.

Але призначення цієї фірми як раз і полягало в тому, щоб програти іншому учаснику ТзОВ “Ягуар”. Так виглядає, що саме під неї оголошувався цей тендер, а тому шансів зекономити бюджету на реконструкції “Олімпійського” завдяки справедливій конкуренції не було жодного. 

Фірма “Ягуар” не є випадковим вибором тендерної комісії, адже це підприємство лише за останні три роки виграло тендерів на будівельні підряди у держави на суму майже 180 мільйонів гривень, реалізовує масштабні проекти будівництва житла у Києві.

Але яким було наше здивування, коли ми виявили, що в 2010 році це підприємство виступало субпідрядником холдингу “Київміськбуду”, яке було одним із генеральних підрядників реконструкції НСК "Олімпійський" у 2010-2011 роках.

А претензії щодо неякісного виконання будівельних робіт, які не простояли і 6 років, як раз мали би бути пред’явлені, зокрема, і холдингу “Київміськбуду”. Але замість цього, Міністерство молоді і спорту оголошує штучний тендер, в якому прогнозовано виграє ТзОВ “Ягуар” - компанія, яка була серед тих, хто виконував реконструкцію стадіону, який зараз потрібно екстренно капітально ремонтувати аж на 100 мільйонів.

Оце і є демонстрація справжніх намірів затійників з реконструкції головного стадіону країни. А головною відповідальною особою за цю затію є ніхто інший як Ігор Жданов — Міністр молоді і спорту, у підпорядкуванні кого перебувають і ДП “НСК “Олімпнійський”, і ДП “НСЦ “Конча-заспа”.

Джерело: Газета "Експрес"

Читайте також:

ексклюзив

Вихованець южненського “Хіміка” – Сергій Скіра нещодавно перебрався у табір “Монако”. На сьогодні віце-чемпіон чемпіонату Франції має сплатити южненському “Хіміку” 7 тисяч євро.
Рефері відзначив безлад у футболі
"У нас відбувається хаос у технічній зоні під час матчів Прем"єр-ліги, - заявив Плюс Спорту відомий в минулому суддя Мирослав Ступар, - Згідно з правилами, по

Новини

15:00
“На лижах я - з двох років", - каже Аннамарі Данча.
13:00
Змін зазнала керівна ланка “Будівельника” та “Харківських соколів”.
13:00
Експерти і вболівальники вважають, що винен у цьому Мессі.
14:00
Італійський клуб, за даними ЗМІ, готовий заплатити за українця 12 мільйонів євро.
11:00
В його епіцентрі опинився найкращий бомбардир чемпіонату Шахаб Захеді.
14:00
Спортсмен розповідає "Експресу" найцікавіше про перебіг змагань.
14:00
Навіть в готельних номерах вони продовжують активно тренуватися.
11:00
"Даяна не розуміє, як у її організм потрапила речовина, що додає сили чоловікам, які нарощують м'язи", - каже ексменеджер збірної України з тенісу.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.