
...Матч Україна-Південна Корея (1:2) відбувся у рамках чемпіонату світу з хокею 28-го квітня, а вже 29-го з"явились дві боргові записки написані і підписані воротарем збірної України Едуардом Захарченком та захисником Володимиром Вариводою. У них сказано, що гравці зобов"язуються повернути по 30 тисяч доларів кожен, бо не змогли "злити" матч збірної України і не програли корейцям з різницею у дві або більше шайб. Щоправда про існування цих записок не знав ніхто, крім гравців і людей, яким вони пообіцяли повернути ці гроші.
Виходить, що певні ділки, заручившись гарантією гравців досягти потрібного результату (поразка України з різницею у дві і більше шайб), поставили на цей матч 60 тисяч доларів і прогороріли. Після цього "букмекери" дали хокеїстам кілька місяців для збору грошей і періодично нагадували їм про борг. Однак ті не поспішали віддавати гроші. Якби віддали, про цей інцидент ніхто б ніколи не дізнався.
Але вже влітку, переконавшись у безперспективності повернути 60 тисяч доларів, представники "контори" передали ці компрометуючі розписки керівництву їхнього клубу "Кременчук". Президент останнього Сергій Мазур був просто шокований, коли вчитувався в їхній зміст. І не просто шокований, а розлючений. Він вирішив дати цій справі хід. Так про цей скандал дізналась ФХУ і так ці записки потрапили у пресу.
"Я багато чого бачив під час своєї хокейної кар"єри і добре знаю, що при бажанні, воротар завжди може забезпечити необхідний результат, - каже "Експресу" екс-капітан збірної України Василь Бобровников. - Особливо, коли це стосується пропущених ним шайб. У цьому матчі Захарченко відбив більше 30 кидків. Знаючи, якою сумою він ризикує і розуміючи, що цей матч нічого не означає для його команди, він спокійно міг пропустити ще одну шайбу і все. Він би нікому нічого не був винен, більше того, заробив би гроші і ніхто б про це не дізнався. Але він цього не зробив. От у мене і виникає логічне запитання: чому? А відповіді немає.
Тож у мене залишаються великі сумніви, що він здавав цей матч. Це більше схоже на чиюсь чужу гру зі зведення рахунків, а не на холодний розрахунок заробити на букмеккерах.
З іншого боку, я чудово розумію, що спорт і тоталізатор йдуть поруч. Тому повністю виключити цю змову я теж не можу. Гаразд: якщо одна команда дає гроші другій, щоб та перемогла третю - це нормально. Також великого криміналу не бачу у тому, якщо воротар зробить ставку на те, що не пропустить жодної шайби. Це буде для нього додатковою мотивацією видати суперматч. А ставити на власні пропущені шайби... Це не лише кримінал, це ж в яку моральну ситуацію ти заганяєш себе усередині колективу. Як після цього спілкуватися з партнерами, тренерами, керівниками збірної? Ситуація дуже незрозуміла".