
Збірна України з важкої атлетики може потрапити в число дев"яти команд, яким буде заборонено участь в грудневому чемпіонаті світу в Анахаймі (США) через численні допінгових порушень на Олімпійських іграх.
Згідно рішення Міжнародної федерації важкої атлетики до чемпіонату світу не допускатимуться збірні, які мали три і більше позитивних результатів при повторному огляді допінг-зразків з Олімпійських ігор в Пекіні (2008 рік) і Лондоні (2012). І таких збірних у світі набралося аж дев"ять! Ось цей список: Україна, Росія, Китай, Казахстан, Білорусь, Азербайджан, Вірменія, Туреччина і Молдова. Лідером за кількість впійманих на допінгу атлетів є Росія і Казахстан - там виявлено по 10
допінг-випадків, у Білорусі - 7, Азербайджана - 5, Вірменії - 4, Туреччини, України, Китаю та Молдови - 3.
Офіційно рішення про відсторонення зазначених команд буде прийнято в кінці вересня на позачерговому засіданні виконавчого ради Міжнародної федерації важкої атлетики (IWF) в Бухаресті. Щодо "допінгових" збірних будуть введені дискваліфікації терміном до одного року з можливістю її скорочення після чемпіонату світу.
- Я не думаю, що до цього дійде, - каже "ПлюсСпорту" головний тренер збірної України з важкої атлетики Михайло Мацьоха. - Якби направду Міжнародна федерація хотіла дискваліфікувати дев"ять світових збірних, шум би вже піднявся неймовірний. Та й що це буде за чемпіонат світу, без цих дев"яти команд? Не вірю, що до цього дійде.
- Наша команда готується до цього чемпіонату?
- Звичайно! Працюємо у звичному режимі і готуємось в грудні летіти до Америки. Жодних рішень, які б не дозволяли нам туди їхати, у нас немає. Ті спортсмени, які попалися на допінгу, дорого заплатили за свої помилки. Вони віддали медалі, отримали дискваліфікації. Тобто люди відповіли за свої вчинки. А якщо карати цілу збірну за те, що хтось в команді вживав заборонені препарати, то це порушення прав людини. Як можна дискваліфіковувати абсолютно не винних людей?