
Наш спортсмен 15-метрову вертикальну стінку пройшов за 5,62 сукунди! Це лише на дві соті секунди(!) менше від світового рекорду, який належить... Даніілу Болдирєву.
- Я майже повторив свій же світовий рекорд і при цьому посів третє місце, тому я розчарований таким виступом, - каже "Експресу" Данііл Болдирєв. - У нас немає анінайменшого права на помилку, а я її припустився у півфіналі і все. Це вже у поєдинку за третє місце я показав 5,62 секунди. Хоча цей Кубок світу можна було вигравати і з часом близько 6 секунд, але...
У нас набагато жорсткіші правила, ніж у футболі чи інших видах спорту. Одна, найменша неточність і все. Ми біжимо вертикально угору. При цьому максимум працює три-чотири пальці на руках і ногами ми чіпляємось за стінку максимум на один сантиметр. Тобто уявляєте, десь міліметр не розрахував, нога зісковзнула і ти пролетів. Тому підготовка у нас не лише фізична, витравила і швидкісна. Вона ще й психологічна, ментальна і так далі.
- Ваш вид спорту нещодавно визнали олімпійським і ви їдете у Токіо-2020...
- І з цим виникли найбільші проблеми. У нас вирішили різко змінити правила не порадившись з елітними спортсменами. При чому їх ввели декілька днів тому і в Китаї ми вже бігли за новими правилами. А це інший стартовий сигнал, інший час виходу на майданчик і так далі. Це неповага до нас, спортсменів... Бо ті правила придумали далекі від спорту люди.
- На трасі ви дивитесь на зачіпки, чи це вже працює м"язева пам"ять?
- Звісно м"язева. 15 метрів угору ми долаємо за 5-6 секунд. Тут немає часу дивитися за що б зачепитися. Руки і ноги працюють автоматично.
- Травми трапляється?
- Під час тренувального процесу пальці стираються до м"яса, але хто на це зважає. Кросівки теж вбиваються. Одна пара вартує мінімум 80 євро. Я купив такі на початку квітня і в травні вже слід купувати нові. Не витримують. На сезон треба 5-6 пар взуття.
- Рахуєте, скільки кілометрів за сезон долаєте по цій стінці?
- Найбільший набіг йде під час тренувального процесу. Тоді замісяць набирається 7,5 тисяч метрів. Таких ударних місяців у мене чотири, плюс змагання. За сезон виходить 30 кілометрів. Щоправда останнім часом я трішки змінив методику підготовки, тому набираю десь 20 кілометрів.
- Ви постійно перебуваєте за кордоном...
- Бо всі наші бази застарілі і не відповідають вимогам часу. Я змушений готуватися за кордоном. В Австрії мене поважають, тому надають свій стенд безкоштовно, а от в Італії за тренування слід платити. А в Україні... Не хочу наврочити, тому особливо про це не розповідатиму, але мою поїздку в Китай профінансували повністю. Що буде далі -- подивимось. Але погодьтеся, що лідеру збірної України, тепер вже олімпійського виду спорту, автору рекорду світу, людині, завдяки якій лунає Гімн України по різних куточках світу не личить отримувати зарплату у межах 5-6 тисяч гривень.
Так, участь в етапах Кубка світу дозволяє трішки заробити, але на цей топ-рівень виходять одиниці. Я вийшов, а скільки нашої талановитої молоді, не витримавши такого нищівного життя просто полишили цей спорт і розчинилися...