
Планується змінити систему відбору на великі змагання. Вона буде побудована за принципом, який зараз використовується в великому тенісі, коли за результатами виступів спортсменів на серії міжнародних турнірів, що проводяться в різних країнах, атлетам нараховуються бали. Ці бали лягають в основу системи відбору на великі чемпіонати.
Фактично ЄА закінчила роботу над цією системою і найближчим часом її, після невеликих корегувань, затвердять. Основний акцент тут робиться на тому, що змагання з легкої атлетики, завдяки певній "серіальності", стануть більш видовищними. Глядачам подобається не лише дивитися змагання, їх приваблює інтрига, яка розвивається впродовж певного проміжку часу. І легка атлетика намагається відповідати цим вимогам.
- Якщо цю зміну запровадять, то наші спортсмени потраплять у скрутне становище, - каже "Експресу" заслужений тренер України з легкої атлетики Костянтин Рурак. - За такої схеми повністю нівелюються національні чемпіонати, зокрема наш чемпіонат України. Як було раніше: призери чемпіонату України отримували можливість представляти країну на чемпіонатах Європи чи світу. Тобто Україна делегувала на міжнародні старти найкращих своїх представників.
Що ми отримуємо тепер. Для того, щоб потрапити на ЧЄ, спортсмену слід мотатися по відбіркових турнірах по інших країнах. А де на це взяти гроші? Це ж дороге задоволення. Я розумію їхню логіку - на такі турніри легше підписати телебачення і спонсорів та заробити гроші. Але в Україні, у час кризи, спортсмени і так ледве виживають. Одна річ поїхати на чемпіонат України, умовно у Кропивницький, і там отримати перепустку на чемпіонат Європи, і зовсім інша відзмагатися у багатьох країнах щоб поїхати на цей Євро.
Може виникнути ситуація, що спортсмен, який не має можливості їздити на відбори, став чемпіоном України з хорошим результатом, але на Євро поїде той, який знайшов кошти на відбори і при цьому показав гірший результат, ніж чемпіон країни.